O pałacu

Magiczne miejsce z historią

Historia

Późnobarokowy pałac w Lesznie koło Warszawy zbudowany został w pierwszej połowie XVIII wieku, przy dawnym Trakcie Królewskim prowadzącym z Sochaczewa do Warszawy dla rodziny Łuszczewskich herbu Korczak, właścicieli okolicznych dóbr. Piętrową rezydencję wzniesiono na planie prostokąta, fasadę barokowego pałacu ozdobił ryzalit, zwieńczony trójkątnym frontonem. Dwukondygnacyjna budowla z wyższym o jedno piętro ryzalitem wyróżniała się spośród rezydencji wzniesionych wokół Warszawy. Do jednego z bocznych ryzalitów dobudowano skrzydło prostopadłe do głównego korpusu pałacu, które wprawdzie zaburzyło symetrię budowli, ale dodało jej też sporo przestrzeni użytkowej. Otoczenie pałacu stanowi piękny park, założony w XVIII wieku i przekształcony w następnym stuleciu. Rezydencja przechodziła z rąk do rąk. Najdłużej była własnością rodziny Szymanowskich, kolejno w roku 1830 - rodziny Piotrowskich, a od drugiej połowy XIX wieku do II Wojny Światowej należała do rodziny Bersonów. Obie rodziny, Piotrowscy i Bersonowie założyły w roku 1849 firmę Jan Bersoni i Spółka, która wybudowała tuż za murem pałacu Cukrownię Michałów. W tej cukrowni została zainstalowana pierwsza w Polsce turbina parowa. Równocześnie prowadzona była rozbudowa pałacu. Prawdopodobnie z tego okresu pochodzą neorokokowe dekoracje na elewacji. Wnętrza pałacowe były również parokrotnie przebudowywane. Do czasów obecnych zachowały się oryginalne schody prowadzące do sali kominkowej i bankietowej, ręcznie kuta balustrada tarasu nad wejściem głównym, jak również dwa bardzo charakterystyczne pomieszczenia o sklepieniu kolebkowym. Pozostałe sale zostały przebudowane i przystosowane do aktualnych potrzeb. W czasie II wojny światowej w pałacu stacjonowały wojska okupacyjne. W 1968 roku obiekt wraz z pałacem przejął w użytkowanie Centralny Związek Spółdzielni Oszczędnościowo-Pożyczkowych (CZSOP), po kolejnych przekształceniach BGŻ S.A. Do niedawna mieściło się tutaj Centrum Szkoleniowo-Konsultacyjne Banku BGŻ BNP Paribas, obecnie powstał Campus Leszno Sp. z o.o., kapitałowo połączona z Bankiem pod marketingową nazwą: „Pałac pod Kampinosem” 
Biznes

Stylowy Pałac

Zapraszamy Państwa do naszych magicznych, wyjątkowych wnętrz w klimatycznym, pałacowym stylu. W Pałacu pod Kampinosem
oferujemy kameralne sale bankietowe z kominkiem oraz urokliwym tarasem. Posiadamy także apartamenty z widokiem na zabytkowy park ...

Biznes

Zabytkowy Park

Pałac pod Kampinosem otoczony jest pięknym parkiem ze starodrzewem oraz stawem. Dzięki temu zapewniamy Państwu dużą przestrzeń oraz wyjątkowy, czysty, zdrowy i naturalny klimat. Jesteśmy doskonałym miejscem do organizacji imprez plenerowych, bankietów pod gołym niebem, ślubów plenerowych oraz wszelkich spotkań na łonie natury...

Biznes

Sale Konferencyjne

Pałac pod Kampinosem dysponuje wieloma klimatyzowanymi i nowocześnie wyposażonymi salami szkoleniowymi. Jedną z nich jest duża i przestronna sala kanferencyjno - bankietowa z bezpośrednim wyjściem do parku.

Biznes

Region

Pałac pod Kampinosem zlokalizowany jest na pograniczu Kampinoskiego Parku Narodowego w miejscowości Leszno koło Warszawy.
Wiele ciekawych szlaków krajoznawczych sprzyjają wypoczynkowi i turystyce w regionie. W Kampinoskim Parku Narodowym znaleźć można doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, narciarstwa biegowego czy jazdy konnej.
W najbliższej okolicy znajdują się także atrakcyjne miejsca pod względem historycznym, edukacyjnym i kulturowym m.in. Dworek Chopina w Żelazowej Woli.

PAŁAC POD KAMPINOSEM

Zespół Pałacu pod Kampinosem

Małgorzata Goluch

Małgorzata Goluch

PREZES

Czujnie i uważnie dba oraz zarządza swoim zespołem. Zawsze podkreśla, że Pałac i jego Goście są dla Niej najważniejsi.


Arkadiusz Korytek

Arkadiusz Korytek

SZEF KUCHNI

Kreator potraw z wyjątkowym wyczuciem smaku i dużą wyobraźnią. Ambitny, mający w sobie spokój, który pomaga w trudnych sytuacjach. Tworzy najsmaczniejsze dania, dbając także o ich wygląd.  

Anna Wójcik

Anna Wójcik

MANAGER

Z wielką pasją koordynuje pracę Pałacu aby zapewnić Gościom najwyższy standard obsługi.Pałac pod Kampinosem

tel: 22 725 67 00, email: [email protected]
ul. Fabryczna 1, 05-084 Leszno