Pałac pod Kampinosem zlokalizowany jest na pograniczu Kampinoskiego Parku Narodowego w miejscowości Leszno koło Warszawy.
Wiele ciekawych szlaków krajoznawczych sprzyjają wypoczynkowi i turystyce w regionie.

W najbliższej okolicy znajduje się m.in.  Dworek Chopina w Żelazowej Woli oraz Pałac  Radziwiłłów  w Nieborowie wraz z barokowym ogrodem arkadyjskim oraz muzeum wnętrz rezydencji pałacowej z XVII-XIX wieku, oparte na ocalałym wyposażeniu pałacu i jego kolekcjach.

Twierdza Modlin – położona na Mazowszu u zbiegu Wisły i Narwi, około 30 km na północny zachód od Warszawy. Stanowi wielokrotnie rozbudowywany zespół umocnień i zawiera w sobie elementy fortyfikacji francuskiej, rosyjskiej i polskiej.

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą – największa kolekcja broni, ekwipunku, umundurowania i innych pamiątek z kampanii 1939 roku w Polsce.

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie – placówka gromadzi największy zbiór taboru wąskotorowego w Europie. W okresie kwiecień – wrzesień jednostka organizuje wycieczki zabytkowym pociągiem Retro do Puszczy Kampinoskiej.

Spływy kajakowe na Bzurze – nad Bzurą w otulinie Puszczy Kampinoskiej można wsiąść w kajak i przeżyć niezapomniany weekendowy spływ kajakowy.

W miejscowości Kampinos – pierwszy w okolicach Warszawy tor tubingowy (pontonowy), gdzie można zasmakować klimatu aquaparku.

Ośrodek dydaktyczno-muzealny w Granicy:

  • Muzeum Puszczy Kampinoskiej
  • Wystawa plenerowa „Polskie Parki Narodowe”
  • Skansen budownictwa puszczańskiego
  • Ścieżki dydaktyczne
  • Kuligi zimą – zaprzęgi konne na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Pałac pod Kampinosem

ul. Fabryczna 1
05-084 Leszno
+ 48 22 725 67 00
+ 48 22 725 67 09 (03)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.