O Pałacu

Magiczne miejsce, blisko natury ...

Historia

Późnobarokowy pałac w Lesznie koło Warszawy zbudowany został w pierwszej połowie XVIII wieku, przy dawnym Trakcie Królewskim prowadzącym z Sochaczewa do Warszawy dla rodziny Łuszczewskich herbu Korczak, właścicieli okolicznych dóbr. Piętrową rezydencję wzniesiono na planie prostokąta, fasadę barokowego pałacu ozdobił ryzalit, zwieńczony trójkątnym frontonem. Dwukondygnacyjna budowla z wyższym o jedno piętro ryzalitem wyróżniała się spośród rezydencji wzniesionych wokół Warszawy. Do jednego z bocznych ryzalitów dobudowano skrzydło prostopadłe do głównego korpusu pałacu, które wprawdzie zaburzyło symetrię budowli, ale dodało jej też sporo przestrzeni użytkowej. Otoczenie pałacu stanowi piękny park, założony w XVIII wieku i przekształcony w następnym stuleciu. Rezydencja przechodziła z rąk do rąk. Najdłużej była własnością rodziny Szymanowskich, kolejno w roku 1830 - rodziny Piotrowskich, a od drugiej połowy XIX wieku do II Wojny Światowej należała do rodziny Bersohnów. Obie rodziny, Piotrowscy i Bersohnowie założyły w roku 1849 firmę Jan Bersohni i Spółka, która wybudowała tuż za murem pałacu Cukrownię Michałów. W tej cukrowni została zainstalowana pierwsza w Polsce turbina parowa. Równocześnie prowadzona była rozbudowa pałacu. Prawdopodobnie z tego okresu pochodzą neorokokowe dekoracje na elewacji. Wnętrza pałacowe były również parokrotnie przebudowywane. Do czasów obecnych zachowały się oryginalne schody prowadzące do sali kominkowej i bankietowej, ręcznie kuta balustrada tarasu nad wejściem głównym, jak również dwa bardzo charakterystyczne pomieszczenia o sklepieniu kolebkowym. Pozostałe sale zostały przebudowane i przystosowane do aktualnych potrzeb. W czasie II wojny światowej w pałacu stacjonowały wojska okupacyjne. W 1968 roku obiekt wraz z pałacem przejął w użytkowanie Centralny Związek Spółdzielni Oszczędnościowo-Pożyczkowych (CZSOP), po kolejnych przekształceniach BGŻ S.A. Do niedawna mieściło się tutaj Centrum Szkoleniowo-Konsultacyjne Banku BGŻ BNP Paribas, obecnie powstał Campus Leszno Sp. z o.o., kapitałowo połączona z Bankiem pod marketingową nazwą: „Pałac pod Kampinosem” 

Region

Pałac pod Kampinosem zlokalizowany jest na pograniczu Kampinoskiego Parku Narodowego w miejscowości Leszno koło Warszawy.
Wiele ciekawych szlaków krajoznawczych sprzyjają wypoczynkowi i turystyce w regionie.
W Kampinoskim Parku Narodowym znaleźć można doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, narciarstwa biegowego czy jazdy konnej.
W najbliższej okolicy znajdują się także atrakcyjne miejsca pod względem historycznym, edukacyjnym i kulturowym m.in. Dworek Chopina w Żelazowej Woli.

Zespół Pałacu pod Kampinosem

Mobirise

Małgorzata Goluch

Prezes

Czujnie i uważnie dba oraz zarządza swoim zespołem. Zawsze podkreśla, że Pałac i jego Goście są dla Niej najważniejsi.

Mobirise

Arkadiusz  Korytek

Szef Kuchni

Kreator potraw z wyjątkowym wyczuciem smaku i dużą wyobraźnią. Ambitny, mający w sobie spokój, który pomaga w trudnych sytuacjach. Tworzy najsmaczniejsze dania, dbając także o ich  wygląd.  

Mobirise

Gabriela Pływaczewska

Kierownik ds. sprzedaży i marketingu

Zna pałac od podszewki. Utożsamia się z tym miejscem i traktuje je jak drugi dom. Z ogromnym zaangażowaniem dba o Gości i spełnia ich oczekiwania.

Mobirise

Anna Wójcik

Operations Manager

 Z wielką pasją koordynuje pracę Pałacu aby zapewnić Gościom najwyższy standard obsługi. 

Pałac pod Kampinosem

tel: 22 725 67 00, email: [email protected]
ul. Fabryczna 1, 05-084 Leszno